Mojich 12 EUR sčítacích buričských

Autor: Oldřich Kovář | 22.5.2011 o 8:23 | (upravené 22.5.2011 o 11:26) Karma článku: 17,07 | Prečítané:  3168x

Tak a mám toho dosť. Absencia zdravého rozumu pri sčítaní obyvateľov dosiahla u mňa bodu varu.  Vyzývam k verejnému buričstvu. Sčítacie hárky majú skončiť tam kde patria. U nás doma skončili v triedenom zbere papiera. A teraz po verejnom priznaní si počkám na reakciu našich orgánov.

Sčítanie som bral ako okrajovú záležitosť. Dnes ráno mi zaklopala na dvere moja suseda. Nahnevaná čo sa jej to v tých dotazníkoch pýtajú. Je staršia a nerozumela aký je rozdiel napr. čo je kuchyňa vs. spoločná kuchyňa.  Slušne jej odpovedám a medzi rečou mi do ruky strčila dotazníky pre moju rodinu. Pýtam sa jej či je sčítací komisár. Ona, že nie je, ale že nám to u nej nechali. Poďakoval som jej.

Krátka správa pre naše orgány: nič som neprevzal, nepodísal a nepotvrdil prijatie sčítacích hárkov.

Čo ma irituje je že od momentu narodenia až po smrť som registrovaný v matrike. Ako môj život plynie, tak som bol zaregistrovaný na polícii pre občiansky preukaz, potom neskôr na pas a na vodičský preukaz. Všade si ma znova a znova zapíšu a odfotia. Potom nasleduje Sociálna poisťovňa, Zdravotná poisťovňa, armáda, kataster nehnuteľnosti, miestny úrad, škola – základná, stredná, vysoká.

Všade Vás fotia ako debila a prepisujú si stále tie isté dáta. Kde, kedy som sa narodil, kde bývam, rodinný status atď.

A to všetko má pod palcom pán Štát. Tým že má bodrel v dátach a že jednotlivé inštitúcie medzi sebou nekomunikujú, tak len ďalej obťažuješ....  

Šikovný programátor by vedel porovnať jednotlivé databázy štátnych inštitúcií za niekoľko tisíc EURi pričom by získal omnoho presnejšie dáta s menšou chybovosťou.  Ale nie. My na to dáme EUR 30.000.000.

Takže milý štát údaje o byte si "vytiahni" z katastra a 80 % údajov o mne obyvateľovi máš na polícii, Sociálnej poisťovni a Daňovom úrade. Neviem či táto informácia ti pomôže, ale pracujem s počítačom, som Róm a hovorím po maďarsky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?