6 Akcionári Dôvery ukrojili z platu každého doktora 1 709 eur

Autor: Oldřich Kovář | 14.7.2012 o 9:07 | (upravené 17.7.2012 o 10:04) Karma článku: 18,15 | Prečítané:  7536x

Otvorený list pani doktorkám, doktorom, sestričkám a zdravotným bratom a všetkým ťažko chorým pacientom (ďalej Vy). Všetci sme boli okradnutí o Eur 460 miliónov malou skupinkou asi 6 ľudí za nič, ktorí si hovoria si akcionári zdravotnej poisťovne Dôvera. Tieto peniaze patria a patrili nám, na zlepšenie Vašich pracovných podmienok a na zlepšenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti nám. Som frustrovaný, ako Vás a nás oklamalipodviedli a cítim sa frustrovane.

VY zachraňuje životy,

VY ste v neustálom strese, či pacient prežije

VY ste neustále pripravení nám pomôcť,

VY ťaháte nočné, aby ste si aspoň trochu privyrobili, k  platu

VY sa musíte neustále vzdelávať,

VY máte priemerný základný plat EUR 1.002

A čo urobili ONI administrátori, nášho povinne zo zákona vybraného zdravotné poistenia. Nedajte sa zmiesť je to pekná sumička peňazí.

Týchto pár jedincov, si rozdelilo a rozdelí túto hotovostnú sumu medzi seba, bez žiadnej protihodnoty, bez predraženej dodávky, alebo nadhodnotenej služby, ale jednoducho EUR 460 miliónov za NIČ.

To NIČ predstavuje niekoľko strán papiera overeného notárom. Týchto pár strán predstavuje znalecký posudok, kúpno-predajnú zmluvu, úverovú zmluvu a jeden účtovný interný doklad. Na príprave týchto pár stranán parazitovalo a dostalo slušne zaplatené tento okruh ľudí: právnik, audítor, odborný znalec, notár, účtovník a bankár. Týchto pár strán je možné pripraviť v priebehu niekoľko hodín.

ICH znalecký posudok určil cenu poistencov, poistného kmeňa, ale zaplatená cena bola o EUR 460 miliónov nižšia, ako uvádza tento posudok. ONI si určili, kto vypracuje ICH znalecký posudok.

Administratívne sa jednalo o kúpu poisťovne Dôvera, poisťovňou Apollo, ale v realite sa jednalo len o presun NÁS poistencov z jednej poisťovne do druhej.

ONI tvrdia že tvoria zisk, pričom je to len ušetrené vybrané zdravotné poistenie, ktoré sa nepoužilo na NAŠU zdravotnú starostlivosť.

Je mi smutno a hanbím sa, keď porovnám čo robíte VY celý život, a 6 akcionárov, VÁSNÁS všetkých oberie za pár hodín administratívnej práce o EUR 460 miliónov za NIČ.

Slovenská lekárska komora má k dnešnému dňu 22.420 registrovaných členov.  Ak by sa suma EUR 460 miliónov rozdelila na každého člena, tak by to bolo EUR 20.517. To by mohlo predstavovať mesačné navýšenie platu každého doktora o EUR 1.709 počas dvanástich mesiacov jedného roka. No nebolo by potom zdravotníctvo raj na zemi.

Ak VÁM, ešte niekto bude tvrdiť, že nie je na zvyšovanie Vašich platov, neverte a už nenaleťte. Ak nebudete dôslední a nedotiahnete svoje štrajky do konca, tak si s VAMI opäť administrátor vytrie zadnicu.

Administrátori majú minimálne trojnásobné platy ako máte VY. Okrem platu, je tu jeden obrovský rozdiel, medzi VAMI. Keď ONI urobia chybu nikto neumrie!

Paradoxom je, že dnes sa v podstate rozkradla budúcnosť. Dôvera si musela vziať úver, ktorý bol následne preliaty na účty pár jedincov, ktorí sa nazývajú akcionármi.

Je mi smutno čo sa udialo. Je to legálne ale je to hlavne hrubo neetické.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?