Na Slovensku prebieha najväčšia privatizácia a znárodnenie zároveň

Autor: Oldřich Kovář | 14.7.2012 o 15:05 | (upravené 14.7.2012 o 15:22) Karma článku: 9,02 | Prečítané:  2097x

Môj štvrtý článok na tému luď versus oni 6 akcionári zdravotnej poisťovne Dôvera, čo nás okradli o eur 460 miliónov. Jedná sa  ešte o väčší tunel ako som si myslel a zároveň ešte väčší tunel ako bola privatizácia v deväťdesiatych rokoch. Ale v roku 2012 to oni dotiahli do dokonalosti. Zároveň prebieha privatizácia a aj znárodnenie súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera. Dovolím si odhadnúť, že tento celkový špás nás bude stáť v konečnom dôsledku eur jednu a pol miliardy, čo je pôvodných slovenských bubáčikov 45,2 miliárd.

Pre presnosť uvádzam pojmy pre mladšie ročníky čo je privatizácia a znárodnenie.

Privatizácia je deetatizácia, odštátnenie, prevedenie majetku z vlastníctva štátu do vlastníctva iných, neštátnych subjektov.

Znárodnenie je prevod súkromného vlastníctva podniku, výrobných prostriedkov či iných hospodársky významných častí súkromného vlastníctva (prípadne vlastníctva nižších úrovní verejnej správy) do štátneho vlastníctva alebo spoločného vlastníctva.

Vybrané verejné zdravotné poistenie je majetok nás všetkých, keď to ľudovo nazvem tak patrí štátu NÁM. Vyplatenie dividend  6 akcionárom Dôveri v hodnote EUR 460 miliónov považujem za skrytú privatizáciu.  Jednoznačne bola naplnená podstata prevedenia majetku z vlastníctva štátu IM. Tento špás nás stál a bude stáť EUR 460 miliónov.

Pán premiér akurát avizoval, že znárodní zdravotné poisťovne, čiže kontrola nad zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union, prejde pod kontrolu štátu. Čiže sa jedná o znárodnenie.  

Ak sa to podarí, tak tento špás nás môže stáť opäť EUR 1 miliardu , ako uvádza pán Uhliarik.

Celkový účet pre NÁS pozostalých bude 1.500.000.000 euri slovenských a v slovenských bubákoch mi kalkulačka vyhodila sumu 4,5189 x 1010

Aby ste si urobili pre predstavu o akú sumu sa jedná tak v divokej privatizácii deväťdesiatych rokov sa v rokoch 1992 až 1999 sprivatizoval majetok za účtovnú hodnotu SKK 146 miliárd. Ale pozor predajná cena týchto podnikov bola SKK 56,3 miliardy bez investícií. Viď strana 46, tabuľka číslo 10.

Suma za privatizáciu a znárodnenie ALL IN ONE made by ONI predstavuje 80 % sprivatizovaného majetku v rokoch 1992 až 1999. Len na ukážku čo sa dá všetko stihnúť za 100 dní novej vlády s ONI friendly.

Opäť som frustrovaný....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?