Zákaznícky zážitok po slovensky

Autor: Oldřich Kovář | 18.7.2012 o 14:42 | (upravené 18.7.2012 o 16:12) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1106x

O tom ako dodávka z internetového obchodu skončí  za prvými uzamykateľnými dverami. Výber a objednanie práčky z internetového obchodu www.alza.sk, prebehli hladko s mojou spokojnosťou. Čas od objednania po dodávku vybranej práčky bol 19 hodín. Tomu hovorím dobrý výkon. Komplikácia nastala v pri dodaní, keď kuriér už stál pred domom, a oznámil mi, že pračku mi vyloží za prvé uzamykateľné dvere. Ani som sa nestihol nič opýtať a začal vysvetľovať, že to majú v zmluvných podmienkach dopravy. Hlavou mi prebehlo, že sú tam ešte dvoje  dverí, cesta výťahom a umiestnenie pračky do kúpeľne. Kuriér videl že som sám.

Ani som nestihol do rozmýšľať, a kuriér sa už ponúkal, že vynesie práčku za malý poplatok. Nech navrhnem cenu.

 Chcel som povedať sumu 10 €. Za dopravu zo skladu som zaplatil 19,90 €, a tých 10 €, by bolo 50 % z ceny dopravy, za vzdialenosť 10 metrov od prvých uzamykateľných dverí po výťah a potom ďalších 5 metrov do bytu. To sa mi zdalo veľa.

On mal rudlu (hliníkový skladací vozík s pevnými gumenými kolieskami) na ktorom mal už naloženú pračku a ja nie. Hovorím mu, že mu dám 1 €, za požičanie rudly a že si to sám vynesiem. A on na to, že v žiadnom prípade rudlu nepožičiava.

Trochu som sa do neho obul. Čo by ste robili, keby tu na mojom mieste stál dôchodca.  A on na to, že  dôchodcovia nefrflú a zaplatia.

Dal som mu krátky predslov čo si o tomto spôsobe donášky myslím. Dal som do toho niečo o  zneužívaní situácie, o korupcii, o pocitoch starých dôchodcov, ktorých už mnohokrát takto obral atď.  

Tak sa ho pýtam, za koľko, by tú práčku doviezol k výťahu a vyviezol na štvrté poschodie. A on na to že do toho výťahu to bude zadarmo, ale ďalej že už to nepôjde. Už sa opakoval, že to nemajú v zmluvných podmienkach.

Som mladý a silný tak som sa trochu po lopotil a práčku som premiestnil z výťahu do bytu.

Faktom je, že pred dodávkou som si detailné zmluvné podmienky prepravy neprečítal,.

Následne som  ich preštudoval na www.alza.sk, ale nenašiel som ani zmienku v sekcii o dopravev zmluvných podmienkach o vyložení za prvé uzamykateľné dvere. Napríklad IKEA Vás na túto podmienku upozorní.

Týchto 15 metrov mi pokazili celý nákupný pôžitok.

Drahá www.alza.sk vopred ďakujem, že bojuješ proti drobnej korupcii a že sa polepšíš pri dodávkach.

Tak odpoveď ma veľmi potešila:

Vážený pán Kovár

 

Ďakujeme za Vašu spätnú väzbu ohľadom využitia prepravy nadrozmerného tovaru. Na našich stránkach, pri nákupe nadrozmerných tovarov (čierna a biela elektronika) Vás nákupný košík upozorní na možnosti prepravy a zároveň v podrobnostiach danje prepravy máte uvedené o.i. pri spoločnosti GW, že prepravca/kuriér pomôže zásielku doniesť za prvé uzamykateľné dvere (viď. priložený obrázok).

Túto informáciu  doplníme aj na stránku venovanú prepravnej spoločnosti GW ( http://www.alza.sk/zasielkova-doprava-gw-po-celej-sr-art3004.htm).

 

Vaša skúsenosť s konkrétnym kuriérom nášho obchodného partnera nás samozrejme mrzí, jeho správanie určite nebolo ústretové, za čo by som sa Vám chcela v mene oboch spoločností ospravedlniť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?